İlan karşılaştırması yapabilmeniz için en az 2 adet ilan seçmeniz gerekmektedir.


Kapat

Birlikte Büyüyelim

Birlikte Büyüyelim

Franchising sistemleri, hiç şüphesiz franchising alanlar kadar, franchising verenlere de yararlı olduğu için bu denli yaygınlaşmıştır. Franchising veren ( Franchisor ) yani biz , başarılı, kârlı ve tutunmuş bir sektörün, markanın ve işletmenin zaten sahibiyiz. İstersek markamızı şubeler açarak da yaygınlaştırabiliriz. Ancak bu zaman kaybı olur. Zamanını iyi değerlendiremeyen hiçbir işletme de kazanamaz.

Biz Franchising sistemi ile büyürken aşağıdaki avantajlardan yararlanacağımızın bilincindeyiz. Ancak bu büyüme asla tek taraflı olmayacaktır. Patent ve marka sahibi olduğumuz MGORE, gayrimenkul sektöründe yeni bir devir başlatacaktır. Buda hem bizi hem de franchising verdiğimiz iş ortaklarımızın kazanması demektir.

1. Yatırımımız Azalırken, Kazancımız Artacaktır.

Kendi şubelerimizi açmamız halinde yapmamız gereken yatırım, franchising sisteminde tamamen ortadan kalkmaktadır. Buda bizim nakit ve zaman kaybetmemizi engeller. Böylelikle nakdimizi, zamanımızı ve enerjimizi sadece sizler için harcayarak, birlikte daha çok kazanma fırsatını buluruz.

2. Hızlı Nakit Girişi Olacağından Birlikte Daha Hızlı Büyürüz. 

Şubeler açmamız halinde uzun vadede edeceğimiz kâr, franchising vermemiz halinde kısa sürede franchising giriş bedeli ile realize edilecektir. Bu da birlikte daha hızlı büyümemizin anahtarıdır.

3. Hep Birlikte Hızlı Bir Şekilde Geniş Kapsamlı Yayılırız.

Pek çok iş için hızlı yayılma hayati önemdedir. Satın alma gücü artar, reklama başlamak için pazarda bulunmak gerekir, kendi üretimini başlatmak için belli kapasiteyi yakalamak şarttır vb. Bu gibi durumlarda kısa sürede belli sayıda işletme açılırsa iş yürür, az sayıda işletmede kalırsa iş tökezler. Franchising vererek büyümede yönetim ve yatırım yükünü dağıtarak, yayılmamızı hızlandırırız. Şubelerle yayılma için geniş bir kadro, büyük yatırım ve zaman gerekir. Bu yüzden şubeleşmeyi değil Franchising vererek yayılmayı tercih ettik.

4. Yerinden Etkin Yönetim Sağlarız.

Şubeler açmamız halinde, işletmelerimizin yönetiminde zafiyetler olabilir. Buda yönetim verimliliğini düşürecektir. Franchising sisteminde yatırımcı ve işletmeci aynı kişi olacağından, tüm gücünü, aklını ve emeğini işine verecektir. Böylelikle işletme verimi artacak, müşteriler memnun kalacak, marka imajı güçlenecektir.

Sorun profesyonel yöneticinin niteliğinde değil, motivasyonundadır. Merkeze bağlı iken zarar eden şubelerin, franchising verildikten sonra aynı yerde ve aynı kadroyla kâra geçtiği sık rastlanan bir olgudur. İşi öğrenmiş profesyonel yöneticilerin çalıştıkları işletmeyi franchising aldıkları takdirde daha başarılı oldukları da görülmektedir.

5. Ulaşılamayacak Pazardan Kâr Elde Ederiz.

Bir veya birkaç işletmesi olan marka sahibi, şubeler açma yoluyla bazı pazarlara hiçbir zaman giremez. Uzakta olan bölgeler, reklamının ulaşamadığı alanlar, kendi içine kapalı alıcı grupları buna örnektir. Bu pazarlarda eğer söz konusu ürün veya hizmete ihtiyaç varsa, marka sahibinin girmemesi halinde mutlak bir başkası girecektir, hatta bizi taklit edecektir. Franchising vererek, hem taklidi önlemiş, hem de ilave gelir sağlanmış oluruz.

6. Artan Reklam Gücü Elde Ederiz.

Franchising zincirinin cirolarından toplanan makul oranlardaki reklam fonu, tek bir işletmenin sınırlı cirosu ve kısıtlı reklam bütçesiyle hiç bir zaman yapamayacağı güçte reklam yapabilmesini sağlar.

7. Artan Marka Tanınırlığı Sağlarız.

Tüketici, bir çok yerde aynı markalı mağazayı görünce olumlu etkilenmekte, markaya saygı duymakta, ürüne değer vermektedir. Marka imajı, zincir işletmelerle güçlenir. Örneğin İstanbul’da bir kaç şube açan her marka dikkat çekmekte ve geniş kitlelerce kısa sürede tanınmaktadır. Bu özellik esasen franchising sistemine has bir durum değildir. Bayi ve şube zincirleri de aynı güçten yararlanmaktadır. Fakat franchising bu gücü en iyi şekilde kullanmaktadır.

8. Hızlı Bir Şekilde Pazardan Bilgi Akışı Sağlarız.

Franchising sistemlerinde, müşterilerimizi yakın takibe alırız. İşletmelerdeki şikayet kutuları, merkezdeki müşteri şikayet hattı, yaptırılan anketler, işletmelerde yapılan denetimler vb. ile müşterilerin nabzı kolayca tutulabilmektedir. Bu sayede müşteri isteklerine göre ürün ve hizmetlerimizi yenileriz.

Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir